Po částech se bude opravovat úsek dlouhý téměř 7,5 kilometru, hotovo by mělo být do konce května. Pracuje se vždy v jednom jízdním pruhu, provoz řídí kyvadlově semafory.

Dlouhé kolony jsou samozřejmě hlavně ve špičce. V některých okamžicích řidiči v koloně tráví až tři čtvrtě hodiny. Potvrdil to i starosta Úval Petr Borecký. „Mimo špičku je čekání pět až deset minut. Velmi proto doporučujeme vůbec přes Úvaly nejet a ve směru na Prahu pak jeďte raději na Škvorec, Dobročovice, Květnici, Sibřinu atd. Objížďka přes Květnici se vyplatí, i když jedete jen na Jirenskou směr Jirny,“ říká starosta.

Nenechte si uniknout: Vězeň z Jiřic stále uniká pátračům

Problematickou dopravu zhoršuje i uzavírka z úvalského náměstí směrem ke křižovatce u Penny marketu. Náměstí je neprůjezdné už zhruba půl roku. „Takže i když bydlíte kousek a chcete dojet na nákup, strávíte teď na objížďkách 35 minut,“ popsal jeden z řidičů.

Znamená to tedy dvě omezení blízko u sebe, průjezd trvá nejméně o 15 minut déle a kolona od Kolína i od Prahy bývá delší než kilometr. Bohužel hned druhý den uzavírky hlavní silnice došlo k dopravní nehodě na semaforech u Penny. To je jediná světelná křižovatka v Úvalech, nyní nahrazená dočasnými semafory pro kyvadlový provoz. Ty však nepočítají s chodci. Znamená to nebezpečí zejména pro děti z jižních čtvrtí Úval při cestě do školy. Město proto na přechody vyslalo své strážníky.

Někteří obyvatelé poukazují, že hlavní tah ještě nebyl v tak špatném stavu, takže by od kraje raději uvítali opravu cca 40 kilometrů silnic uvnitř Úval.

O tématu jsme psali již zde: Hlavní tah na Prahu se bude u Úval opravovat