Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov Na Hrádku slavil třicet let, otevřel své dveře veřejnosti

Červený Hrádek – Den otevřených dveří v Domově Na Hrádku je již tradicí a není tedy ničím neobvyklý.

24.6.2015
SDÍLEJ:

Domov Na Hrádku slavil třicet letFoto: archiv Domov Na Hrádku

Pořádá se totiž každoročně. Ovšem letos byl tento den výjimečný a slavnostnější než jindy. Nesl se totiž v duchu oslav třicátého výročí zahájení poskytování péče zdravotně postiženým. „Díky připravenému programu a krásnému počasí se do areálu domova přišli podívat hrádečtí spoluobčané, lidé z přilehlých obcí, rodinní příslušníci klientů i zaměstnanců," řekla sociální pracovnice Věra Berková. Podle jejích slov byli pozvaní také bývalí zaměstnanci a přijeli se podívat i významní hosté z kanceláře prezidenta, z ministerstva práce a sociálních věcí, krajská radní pro oblast sociálních věcí Emilie Třísková, klienti a zaměstnanci spřátelených zařízení a další, kteří mají či měli k Domovu v uplynulých 30 letech úzký vztah. Připravené byly komentované prohlídky domova. Koho však prohlídka nezajímala, mohl si poslechnout například vystoupení Heidi Janků, skupin TOX Jaroslava Trnky a S. O. S. Bandy nebo nostalgického Elvise Presleyho v podání Milana Hrocha.

„V průběhu odpoledne předvedla svoje dovednosti Záchranná brigáda kynologů Středočeského kraje a do své práce nám dali nahlédnout i hasiči z Drahobudic," prozradila další body programu Věra Berková. Diváci podle jejích slov trnuli strachy při vystoupení šermířů ze spolku Pánů z Michalovic a žasli nad ohebností a pružností dívek z KTM twirl teamu z Kutné Hory a žákyň ze Základní školy v Kolíně IV., které předvedly ukázku břišních tanců. 

Nechybělo ani vystoupení těch nejmenších, tedy dětí z mateřské školy a základní školy v Bečvárech. Právě je a ostatní přítomné děti zaujala zvířat, která přivezlo sdružení Dítě a kůň kvůli ukázce zooterapie. Na místě bylo samozřejmě pro hosty připravené také občerstvení a celou akci ukončil závěrečný několikaminutový slavnostní ohňostroj. „Velké díky za nádherné odpoledne patří organizátorům, všem účastníkům a také sponzorům, bez kterých by nebylo možné podobnou událost uspořádat," zakončila Věra Berková. 

Autor: Redakce

24.6.2015
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení