Domov Na Hrádku, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj, provozuje domov pro osoby se zdravotním postižením, domov pro seniory a chráněné bydlení.

„Cílem rekonstrukce je humanizace prostorů, v zařízení by tak byly primárně jednolůžkové a případně maximálně dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením,“ píše na svém webu Středočeský kraj.

Celkové náklady na projekční přípravu jsou odhadovány na 9,9 milionu korun, přičemž dotace z unijních fondů je ve výši 8,2 milionu korun.

Radní pro sociální oblast Martin Hrabánek doplnil, že rekonstrukcí v budově vznikne nové zázemí pro rehabilitaci a relaxaci. „Budou jej moci využít především klienti se specifickými potřebami, například pacienti po mozkové příhodě, lidé trpící Parkinsonovou chorobou či roztroušenou sklerózou,“ popsal.

Celý areál bude nově bezbariérový. Dojde také k rekonstrukci půdních prostor, kam se přesunou kanceláře zaměstnanců a vyšetřovny klientů. Modernizace by se měla dočkat rovněž jídelna a prádelna. Navíc díky stavebním úpravám dojde k úsporám provozních nákladů, zejména elektrické energie a plynu.