„Na základě mykologického průzkumu, který nařídil místostarosta Tomáš Růžička, jsme dělali nové stropy a podlahy mezi přízemím a prvním patrem," řekla Ivana Nováková, ředitelka kolínského domova důchodců.

Kromě toho v domově funguje opravený výtah, na apartmánech je nově zrekonstruované sociální zařízení. „O tom se uvažovalo už delší dobu. Předtím ale byly potřeba důležitější investice, hlavně polohovací postele a kompletní rekonstrukce koupelen," vysvětlila.

Domov důchodců čeká ještě další rekonstrukce, a sice oprava oken, zateplování a nová omítka.

Třebaže je domov plný, rozšiřování se ale nechystá. „Momentálně máme stop stav. Přesně se nedá říci, jaké kapacitní rozšíření by pomohlo. Spousta lidí má podané žádosti jako pojistku nebo mají konkrétní podmínky," řekla ředitelka.

V rámci týdnu sociálních služeb zasadili stromy

Švestka, jabloň, meruňky. Takové ovocné stromky zasadilo na zahradě kolínského domova důchodců jak vedení domova, tak i města, ale i Daniely Luskové z ministerstva práce a sociálních věcí. „Vybírali jsme takové stromky, které by se daly použít pro klienty," řekla Ivana Nováková, ředitelka kolínského domova pro seniory.

V týdnu sociálních služeb každé zařízení pod městem zasadilo svůj stromek. Na zahradě kolínského domova pro seniory sázeli také místostarosta Kolína Tomáš Růžička a vedoucí odboru Ivan Černovský.

Na zahradě prošel rekonstrukcí i plot, který se v tomto roce opravil. „V dalším roce chceme vybudovat bezbariérový přístup na zahradu z prvého patra, což klientům usnadní vstup na zahradu. Sice ho mají i teď, ale bude to pro ně ještě snazší," řekla ředitelka.