Vítězové dětské výtvarné soutěže o vytvoření nového loga Regionu Pošembeří o.p.s. si vybrali svoji odměnu. Tou byl zhruba hodinový let horkovzdušným baloném Autoři tří nejlepších návrhů se těsně po osmnácté hodině vznesli do vzduchu na louce v Dolánkách. O necelou hodinu později přistáli téměř na hranicích hlavního města. Dál už jejich let pokračovat nemohl z důvodu ochranného letového pásma letiště v Praze – Ruzyni.

Dětskou výtvarnou soutěž vyhlásil Region Pošembeří o. p. s. v loňském roce. Děti měly za úkol nakreslit návrh jeho nového loga. Celá akce probíhala na školách v regionu, které o to měly zájem. Po ukončení byly všechny obrázky vystaveny na oficiálních stránkách Regionu a jejich návštěvníci z nich zvolili tři nejlepší. Ti byli odměněni „letenkou“ na let balónem. „Bohužel v loňském roce se to už nedalo stihnout, zejména kvůli počasí a tak děti poletí až dnes,“ prozradil těsně před odletem vítězů manager MAS Regionu Pošembeří Miloslav Oliva.

Dnem „D“ se pro trojici výherců (Markétu Stejskalovou, Lukáše Svobodu a Lenku Svobodovou) stala neděle 27. dubna. Těsně před sedmnáctou hodinou dorazili společně s rodiči a nejbližšími příbuznými na louku v Dolánkách, odkud byl naplánován odlet. Markéta Stejskalová našemu Deníku pár chvil před odletem prozradila: „Ještě nikdy jsem neletěla, strašně se těším, ale mám i trochu strach.“. Pak už trojlístek nastoupil do balónu. Ještě pár posledních zamávání přihlížejícím a horkovzdušný balon se už vznášel do výšin.

Během přibližně třičtvrtě hodiny výherci urazili necelých deset kilometrů vzdušnou čarou a přistáli na poli nedaleko Sluštic, téměř na hranicích hlavního města Prahy. Dále už pokračovat nemohli z důvodů ochranného letového pásma. Jediný chlapec mezi účastníky, Lukáš Svoboda, po přistání jen zářil. „Byl to krásný zážitek,“ prozradil. I Lenka Svobodová si vyhraný vzdušný výlet pochvalovala. „Na začátku jsem měla trošku obavy, ale bylo to skvělé,“ řekla.

Martin Šnajdr
.