Zvelebení pěších tras do Štolmíře navrhla architektka Markéta Havlíčková. Znamená umístění drobného mobiliáře a kultivování cest, konkrétně jde o asfaltové propojení se Štolmíří, které je vhodné pro pěší, cyklisty i bruslaře a původní pěší cestu takzvanou Topolovku. Ta je dlouhá zhruba kilometr po napojení na asfaltovou silničku ze Štolmíře k Háječku. Pro tento návrh hlasovalo 42 procent zúčastněných.

Zemní trampolíny v sadech

Druhým nejlépe hodnoceným návrhem se stal projekt Petra Fořta Park plný překvapení, zemní trampolíny. Budovat by se měly dvě zemní trampolíny na místě starého kolotoče v městském praku v Jiráskových sadech. Počítá se také s úpravou povrchu kolem stávajících laviček v blízkosti nových trampolín.

„Osobně mě velmi příjemně překvapil vysoký počet podaných projektů i jejich nesporná kvalita. Konkurence v prvním ročníku byla opravdu tvrdá a vyčleněné finance stačí jen na realizaci pár projektů. Moc bych se přimlouval a budu to navrhovat na jednání rady města, abychom některé další nápady z participativního rozpočtu podpořili a realizovali přímo z městského rozpočtu,“ řekl starosta Jakub Nekolný s tím, že město určitě uspořádá i další ročník participativního rozpočtu.

Krytý skatepark byl čvrtý

Na třetím a čtvrtém místě se umístily projekty Hra a pohyb pro školáky, tedy umístění herních prvků pro větší děti do Hálovy zahrady a vybudování skate parku vhodného i pro další sporty v areálu ZZN v jedné kryté hale pro využití i při deštivém počasí.