Polovina kol se běží na terče nástřikové, druhá polovina pak na terče sklopné. „Letos jsou tři kola na okrese Kutná Hora, dalších pět pak v okrese Kolín,“ uvedl jednatel Kutnohorské hasičské ligy Jaroslav Dušek.

Všichni soutěžící se snaží na sezonu připravovat, některým však tréninky stěžují povinnosti v zaměstnání. Jaroslav Černík, starosta konárovických hasičů řekl, že jeho tým se na soutěže připravuje. „Když to vyjde, tak trénujeme,“ prozradil s tím, že hasiči samozřejmě musí dát přednost povinnostem v zaměstnání před tréninkem. „Děláme to ale pro zábavu, ne kvůli bodům a umístění,“ dodal Jaroslav Černík, že případné neúspěchy jeho tým nikterak netrápí.

To hasiči z Drahobudic se na tréninky scházejí každý pátek. „Teď s tréninky začínáme a trénovat budeme až do léta,“ sdělil Roman Kolář, starosta drahobudických hasičů. Za Drahobudice budou letos v hasičských soutěžích bojovat jen muži. „Ženy jsou na mateřských dovolených,“ vysvětlil neúčast dámského týmu zdejších hasičů Kolář. Podle jeho slov hasiči nezaháleli ani přes zimu. „V zimě jsme se věnovali opravě techniky a strojů,“ vysvětlil. Navíc prý má jejich hasičárna díky penězům, které poskytla obec, výsuvná elektrická vrata.

Roman Kolář také zhodnotil právě uplynulé závody, které se konaly ve Zbraslavicích. „Je skvělé, že mají chuť a čas něco takového pořádat,“ řekl. Zbraslavice prý soutěž pořádali poprvé. „Nějaké drobnosti k dopilování se v organizaci našly, ale přeci jen závody pořádali poprvé a navíc na ně vyšlo první kolo soutěže,“ dodal.

Jak již bylo řečeno, další ročník Kutnohorské hasičské ligy odstartoval ve Zbraslavicích. Muži načali již devatenáctý ročník a ženy ročník sedmnáctý. V kategorii mužů vyhrál Sbor dobrovolných hasičů Zibohlavy, v kategorii žen opanovaly startovní pole reprezentantky SDH Červený Hrádek.

Další kola

  • 17. června Kořenice, terče nástřikové
  • 1. července Zibohlavy, terče sklopné
  • 6. července Červený Hrádek, terče nástřikové
  • 8. července Konárovice, terče sklopné
  • 19. srpna Drahobudice, terče sklopné
  • 2. září Suchdol, terče sklopné
  • 16. září Jindice, terče nástřikové
  • 13. května Zbraslavice, první kolo KHL 2018