Jde už o třetí soutěž na tento projekt. Původně se firma na opravu Třídvorské ulice vybírala už před pěti lety, následovaly ale spory o cenu s vítěznou společností, problémy se táhly dlouho, nakonec neskončily u soudu. Takže město mohlo vyhlásit novou soutěž. To udělalo letos na jaře. Následně ale soutěž zrušilo.

„Projektantská cena je 28,5 milionu. V jarní soutěži se přihlásily dvě firmy, jedna dala nabídku 41,6 milionu, druhá 42,5 milionu, tedy vysoce nad projektantskou cenou,“ vysvětlil starosta Michael Kašpar.

Nyní už to bylo o hodně lepší. „Myslím, že jsme udělali dobře, protože firma, která vyhrála nové řízení, nabídla cenu 30,8 milionu bez daně,“ řekl starosta a doplnil, že město už má s touto společností dobré zkušenosti, v posledních dvou letech dělala celou kanalizaci v Zibohlavech.

Nabídky od dalších dvou firem byly ve výši 37,5 milionu a 39,8 milionu.

Práce by měly začít na jaře, v návrhu smlouvy je březen až duben podle počasí. Rekonstrukce to nebude jednoduchá, protože kanalizace je už opravdu v havarijním stavu. Několikrát už se ostatně stalo, že se v ulici propadla vozovka. Navíc jsou inženýrské sítě uložené někde až v pětimetrové hloubce, k tomu je zde písčité podloží a vysoká hladina spodní vody, kterou bude během opravy možná potřeba odčerpávat prakticky neustále.

Nicméně rekonstrukční práce v Třídvorské ulici by měly časově vyjít s plánovanou rekonstrukcí mostu v Týnci nad Labem. Dvě velké stavební akce zhruba deset kilometrů, a tudíž dvě uzavírky, by tak mohly proběhnout alespoň z části současně.