V zóně bude stavět skladovací haly, administrativní budovu, výrobní haly. Dosud sídlí v Havlíčkově ulici v Kolíně.

Druhý prodaný pozemek je také v sektoru G, má něco přes 15 tisíc čtverečních metrů a z vlastnictví města míří za 6,2 milionu korun plus daň do vlastnictví společnosti Manag Real, tedy dodavatele v oblasti petrochemie a chemie, který vyrábí například elektrická zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu nebo čidla pro plynovou detekci včetně jejich kalibrace a servisu.

I v tomto případě se jedná o přesun stávajícího kolínského investora, tentokrát ze Šťáralky, kde působí už 25 let. U obou firem město nepředpokládá žádné výrazné dopravní zatížení pro průmyslovou zónu.

Zastupitel Aleš Čermák vznesl na zasedání dotaz na ocenění majetku. „Posudek, který určil cenu, za kterou se pozemky prodávají, je z roku 2018. Podléhá cena pozemků v zóně třeba inflaci?“ ptal se Aleš Čermák.

„Hned po Novém roce se bude zadávat aktualizace znaleckého posudku,“ reagoval starosta Michael Kašpar, který zároveň upřesnil, že aktuálně po prodeji zmiňovaných ploch velké průmyslové zóně zbývá ještě cca 55 hektarů volných pozemků.