Co vlastně je Spartanská Odysea?

Spartanská Odysea je charitativní pouť napříč celou republikou zaštítěná organizátory závodů Spartan spolu s Nadací NOVA, do které se zapojují všechny oficiální spartanské tréninkové skupiny - včetně té naší. Symbolem celého projektu je spartanský štít, který v lednu započal svou pouť v jednom z nejzápadnějších bodů České Republiky, Lázních Kynžvart, odkud pomalu, ale jistě doputuje až na Lipno, kde se v září, v rámci konání závodů Spartan Race, celý projekt ukončí. Trasa štítu je naplánována na cca 3000 kilometrů a v tuto chvíli už se blížíme k jeho první tisícovce. Štít se nesmí pohybovat jinak než za pomocí běhu či pěšky, nesmí být jakkoliv převážen.

Událost má charitativní podtext, komu pomůže?

Spartanský štít není symbolem Spartanské Odysey jen tak pro nic za nic. Už v dobách starého Řecka sloužil štít nejen jako ochrana svého nositele, ale také jako ochrana všech spolubojovníků v různých bojových formacích, odtud tedy vychází samotný podtext celé této sbírky. Dospělí a zdraví Spartané se snažíme co nejvíce pomoci svým malým-velkým spolubojovníkům s různým tělesným či mentálním handicapem. Tedy dětem, které bohužel nepřekonávají pouze a jen překážky speciálního překážkového závodu s názvem Spartan Special, ale především ty každodenní, které je provází celý jejich život. Na závod Spartan Special je můžete přijít podpořit již tuto sobotu na závodech v Kutné Hoře.

Jak se peníze rozdělí potřebným?

Celý výtěžek z této akce jde těmto několika konkrétním dětem, aby jim ulehčil už tak dost složitý život. Peníze se vybírají hned třemi způsoby, ten první je možnost zaslání libovolné částky na transparentní účet sbírky: 4228732329/0800, VS: 1012019, druhou možností je zapojit se do akcí lokálních tréninkových skupin v daných městech, my jsme jsme vlastní sbírku ukončili ve středu s těžko uvěřitelnou vybranou částkou 33 333 korun, za což ještě jednou obrovsky děkujeme všem lidem, kteří se do naší sbírky zapojili. Tím třetím způsobem, do kterého se ovšem nedá zapojit, je částka od garanta projektu, který za každý kilometr trasy, co štít urazí, dá určitý finanční obnos.

Kudy štít putuje po Středočeském kraji?

V tuto chvíli již bude štít Středočeský kraj opouštět. Z Mladé Boleslavi štít putoval přes Neratovice, Mělník, Brandýs nad Labem, Lysou nad Labem až do Poděbrad, kde jsme si štít převzali do opatrovnictví my a již zítra v pátek 12. dubna poputuje štít do Kutné Hory, kde v sobotu poprvé propůjčí svou ochranu handicapovaným dětem na jejich prvním Spartan Special závodě tohoto roku. Následně poputuje z Kutné Hory do Pardubic, odkud se vydá na svou další pouť směrem na východ republiky.

Kdy a komu ho předává SRTG Kolín?

Štít předáváme v rámci sobotního Spartan závodu v Kutné Hoře svým bratrům ve zbroji právě z Kutné Hory.

Kam se vydá štít po závodu v Kutné Hoře?

Z Kutné Hory štít poputuje do pardubické skupiny, odkud se bude dál posouvat na východ republiky.