Kromě jiných si bude moc právě tyto disciplíny vyzkoušet každý, kdo navštíví sportovní halu a její venkovní areál.
Podle starostky Zuzany Čihákové je areál využívaný i v současné době a město chce lidem nabídnout více možností, jak trávit volný čas. Prý je potřeba celý areál obnovit a samozřejmě také zmodernizovat. Přitom podle ní již nyní využívají ve svém volném čase tento areál celé rodiny, které si zde pořádají turnaje v rodinných týmech. „Město podalo žádost na dotaci na zateplení a podlahu sportovní haly, do roku by měla být hotová také úprava venkovního areálu," řekla Čiháková.


Podle jejích slov budou veškeré objekty buď zrekonstruované nebo rovnou nové.
Podlahu, o které starostka hovořila by měla být hotová již v letošním roce, celková rekonstrukce by pak podle ní měla být hotová do dvou let.


Vize je taková, že hřiště bude nadále sloužit veřejnosti pro neorganizovanou sportovní činnost, ale bude také k dispozici školám. Žáci tu budou moci trávit hodiny tělesné výchovy a využívat všech možností zmodernizovaného sportoviště. Kromě toho se počítá také se zázemím pro rodinné centrum. 

Rozlehlé sportoviště nabídne vyžití v mnoha druzích sportů. Každý si tu bude moci vyzkoušet skok daleký, stejně jako skok vysoký nebo vrh koulí. Veškeré míče a tyče si tu totiž bude moci každý návštěvník bez problému zapůjčit a využít.
K dispozici bude také cesta pro bruslaře. Ta je zatím plánovaná jen na část celého oválu. (Na plánku je vyznačena šedou barvou.) Pokud však bude dostatek prostoru a samozřejmě také financí, je možné, že milovníci in-line bruslení budou moci jezdit po celém obvodu oválu.


Kromě nových sportovišť s nejrůznějšími speciálními povrchy chce starostka města zachovat také zelené plochy. „Neměly by mizet živé trávníky," nezastírá Čiháková svůj názor, že zeleň by měla zůstat k dispozici. I přesto zelené plochy čekají změny. Ovšem k lepšímu. Kouřimští se totiž chystají trávníky vybavit speciálním zavlažovacím systémem.
K celému areálu samozřejmě Kouřimští budou budovat také parkoviště. „Nyní je k dispozici parkování na zelené ploše," řekla Čiháková.


O tom, co všechno na opraveném a zmodernizovaném hřišti bude, nerozhodovalo pouze vedení města. To totiž uspořádalo dotazníkové šetření a také besedy s uživateli sportovní haly v areálu sportovní haly.
Lidé tedy měli zájem o běžeckou dráhu, dráhu pro kola, koloběžky a brusle. Dále projevili lidé zájem o doskočiště pro skok daleký, skate park, hřiště na malou kopanou, prostor pro vrh koulí, hřiště na plážový volejbal, badminton i víceúčelové hřiště. Zájem byl také o dopravní hřiště, které je k dispozici i v současné době, ale je potřeba zrekonstruovat. (Na plánku je graficky znázorněné šedivou barvou vpravo pod žlutě označeným hřištěm na beachvolejbal.)
Ve výčtu chybí dětské hřiště. To sice není součástí areálu, ale nachází se v jeho blízkosti, tudíž je zajištěné i vyžití pro nejmenší návštěvníky, kteří přijdou.


A využije v budoucnu samotné město nový areál k pořádání nějakých sportovních her? „Jako město již pořádáme sportovní hry," upozornila Čiháková, že svůj sportovní svátek Kouřim již má a hodlá v něm pokračovat.