Například v Cerhenicích zastupitelé zvedli ruku také pro nákup 500 žlutých popelnic na plasty. Ty se budou distribuovat do jednotlivých domácností na základě smlouvy o výpůjčce. Symbolický roční pronájem by měl činit 20 korun.

Kolín má pro své obyvatele stále ještě několik desítek žlutých popelnic, zájemci si je mohou vyzvednout zdarma, už se jich rozdalo více než tři tisíce.

Město Kouřim zažádalo o dotaci na žluté a modré nádoby. Měly být občanům k dispozici během tohoto měsíce v rámci II. etapy rozšíření pilotního projektu Sadová. Vzhledem k tomu, že dotace nebyla městu Kouřim poskytnuta, budou dodány do konce tohoto roku nádoby pouze občanům, kteří si o ně požádali do konce května. Další etapa na přihlášení k odběru nádob na tříděný odpad bude probíhat příští rok.

V Českém Brodě se po koronavirovém období opět začaly obyvatelům vydávat žluté, modré a hnědé nádoby na tříděný odpad do domácností, stačí zajet do areálu technických služeb v Palackého ulici. Nádoby jsou zdarma, nutné je jen podepsat smlouvu o pronájmu. Poté je vhodné označit si popelnici číslem popisným.

V Tatcích se rozdávaly popelnice na bioodpad, leč už nejsou k dispozici zdarma. Je možné si je zakoupit za tisíc korun na obecním úřadě.