„Autobusy Isuzu se vyváží do třiceti států na třech kontinentech. V poslední době se hodně prosazují v Evropě. V evropských městech již jezdí první městské flotily Isuzu. Model NovoCiti Life je novinka, v České republice jde o jeho první nasazení,“ uvedl Viktor Wiesner ze společnosti Turancar CZ, která je výhradním dovozcem autobusů Isuzu do ČR.

Tento typ dopravy bude dostupný zejména v centru Kolína, midibusy mají totiž speciálně promyšlenou koncepci konstrukce, která je ideální pro městský provoz. Jsou dlouhé necelých osm metrů a pojmou až šedesát cestujících.

„Splňují nejvyšší standardy komfortního cestování v hustém městském provozu. Testovali jsme je v pražském provozu a obstály na jedničku. Ukázalo se, že jsou ideální i v úzkých uličkách v historické části,“ sdělil výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

Vedle toho nabízejí cestujícím příjemný prožitek, široké uličky i místo vyhrazené pro kočárky či invalidní vozík. Na přání OAD Kolín jsou navíc dovybaveny speciálním zařízení jako jsou například informační a odbavovací technologie. V těchto autobusech bude možné platit různými způsoby, a to i bezkontaktní platební kartou či Kolínskou chytrou klíčenkou.