Automobilka se znovu chystá rozdělit mezi nejlepší záměry částku čtyři milion korun. O uchazeče o finanční injekci rozhodně není nouze. „Celkem k nám do uzávěrky dorazilo 58 projektů," říká koordinátorka společensky odpovědných aktivit TPCA Monika Koťarová.

Dvanáct žádostí se uchází o podporu v kategorii Pro bezpečné a zdravé Kolínsko, devět uchazečů se přihlásilo do kategorie Pro zelené Kolínsko a hned 37 projektů bude usilovat podporu v kategorii Pro živé Kolínsko.

Projekty vybrané odbornou porotou postoupí do internetového hlasování, které se uskuteční od 1. do 15. dubna na webových stránkách automobilky. Veřejnost na Kolínsku bude tak moci svým hlasem podpořit záměry, které se jí budou nejvíce zamlouvat.

„Hlasování veřejnosti není jediným klíčem, podle kterého vybíráme vítězné projekty, ale názor lidí z regionu, pro který především by měly projekty být, je pro nás velmi důležitý," vysvětluje Monika Koťarová.

Slavnostní předávání grantů se uskuteční v květnu v divadelním klubu Scapino.

TPCA ale uchazeče nepodporuje pouze finančně. Na podzim uspořádala bezplatný seminář, kde představila zájemcům z regionu další možnosti financování jejich záměrů například z fondů Evropské unie.