Odhad nákladů na správcovství celého areálu na jeden rok je 1,6 milionu korun. Ve výsledku to ale podle slov starosty není tak, že by tuto částku celou hradilo město. To poskytne peníze na energie, ale fotbalový klub, restaurace a další po vyúčtování záloh část městu vrátí. Odhadem by to mohlo být kolem půl milionu. K tomu bude ještě zisk z pronájmu hřišť, umělky apod., který také půjde do městské kasy a mohl by činit kolem 200 tisíc korun ročně.

Městu poplynou do kasy finance

„Je také třeba říct, že město fotbalovému klubu v posledních letech vždy dávalo příspěvek na údržbu hřiště v částce 700 tisíc korun, který už nyní logicky dávat nebude,“ připomněl dále starosta Kašpar.

Nyní se podle jeho slov začíná pracovat na tom, aby se dala dohromady ubytovna, která je zastaralá, jsou tam například společná sociální zařízení na chodbách apod. „Postupujeme podle záměru, který jsme říkali už před dvěma, třemi lety, kdy se o převodu majetku do vlastnictví města začalo jednat. Tedy že z ubytovny chceme udělat krátkodobé ubytování pro sportovce, na jejich tréningové kempy a soustředění,“ uvedl Michael Kašpar.

Opravy začnou okamžitě

O ubytování v pěkném přírodním prostředí kolínského lesoparku Borky je velký zájem už dnes, po dokončení nové sportovní haly, která se aktuálně začala v Borkách stavět, lze zájem předpokládat ještě větší.

Dílčí opravy staré ubytovny začnou podle starosty už teď. Bude to například malování nebo částečná rekonstrukce kotelny. „Je tu výhoda správcovství SMSKy, která má své zaměstnance, elektrikáře, topenáře apod. Samozřejmě co SMSK nezvládne vlastními silami, na to budeme vypisovat veřejnou soutěž,“ popsal starosta. Horizont celkové rekonstrukce ubytovny by tak mohl být přibližně za rok.

Město koupilo majetek Fotbalového klubu Kolín a Sparty Kolín za 25 milionů korun. Částku bude splácet postupně 15 let bez navýšení.