Do soutěže se zapojilo 17 mateřských a základních škol z regionu, celkem přišlo 319 výtvarných návrhů. Soutěž byla rozdělená na pět soutěžních kategorií – kolektivy mateřských škol, kolektivy základních škol, jednotlivci z mateřských škol, jednotlivci z prvního stupně základních škol a z druhého stupně.

„Dodatečně byla vytvořená ještě kategorie bezejmenná pro výtvory, u kterých bohužel nebyl znám autor a nám bylo líto díla nevystavit," doplnila Gabriela Mannová z Regionu Pošembeří. Hlasování obstarala veřejnost na webových stránkách. Vítězové obdrželi diplom a poukázku na nákup výtvarných potřeb dle vlastního výběru.

Absolutním vítězem se stala Mateřská školka v Liblicích. „Ceny za ocenění, která školka získala rovnou tři, jsme předali osobně. Školka získala cenu za druhé a třetí místo v kategorii Kolektiv MŠ a zároveň byl jeden z návrhů vybrán a použit jako nové logo pro akci Ukliďme Pošembeří 2016," upřesnila Gabriela Mannová.

„Účast v této soutěži byla pro naše děti příjemnou výzvou, podpořila u nich zdravou soutěživost, spolupráci mezi sebou a zabrat dostala i jejich fantazie," řekla učitelka liblické školky Marcela Ložková. „Děti díky výhře zjistily, že společná snaha může být příjemně odměněna. Za vyhrané poukazy jsme pořídili výtvarný materiál, který se v jarním období velmi hodí, a navíc jsme se tímto zapojili do akce Ukliďme Pošembeří, kterou s radostí podporujeme," dodala.