V každé zemi nejdříve proběhla národní kvalifikace, potom se postupující čeští tanečníci utkali s vítězi sousedních zemí během Mistrovství západní Evropy, nejlepších 20 se posunulo na Mistrovství Evropy a nakonec se 10 nejlepších z Evropy, Asie, Afriky, Austrálie a Jižní a Severní Ameriky společně sešlo během online Mistrovství světa. A i tam měl Kolín svoje zástupce a dokonce medailisty.

Mistrovství světa IDO - souboje 5 kontinentů, finálové kolo proběhlo 11. července. A jak to dopadlo?

Barbora Šrámková se v sólových tancích v kategorii do 12 let umístila v TOP 8 hned se třemi svými choreografiemi. Získala stříbro (caribbean show sólo), bronz (salsa) a ještě 5. místo (LA show sólo). K tomu v duetech s Ngoc Ha Nguyen v juniorské kategorii vybojovaly 5., 6. a 7. místo. „Holky mají skvěle našlápnuto a určitě o nich brzy zase uslyšíme,“ říkají trenéři Naďa Eretová a Vladimír Vidner.

Alžběta Kvapilová se prosadila mezi sólisty juniorské kategorie a za svoji choreografii caribbean show byla porotou oceněna bronzovou medailí. Stejný kov cinkl také pro dětské duetko Kateřinu Ann Hanny a Annu Víškovou.

„V první desítce finále souboje 5 kontinentů se umístila také sólistka Melisa Antošová (děti), Veronika Martínková (junior) a duo Gabriela Pácalová + Klaudie Burdová. Všechny tyto tanečnice jsou jak sólistky, tak členky závodních týmů a aktuálně během se připravují na další (snad už jen živé) soutěže,“ dodali Naďa Eretová a Vladimír Vidner.