U chlapců bylo nejčastěji používané jméno Michael. Narodili se tři chlapečci, kterým rodiče vybrali právě toto jméno. Další jména chlapců se pak vyskytovala maximálně dvakrát.

Zdá se tedy, že lidé jsou čím dál více originální a každý si pro své děti vybírá jiní jména. Přesto se na Kolínsku mohou potkat dva Adamové, Antonínové, Danielové nebo například Jakubové, kteří se narodili v dubnu roku 2014.

Stejný počet je tu také Janů, Matějů, Matyášů, Ondřejů nebo Petrů. Pokud budeme hovořit o zvláštnějších nebo tradičně méně využívaných jménech, které se čím dál více dostávají do podvědomí lidí, pak vězte, že v dubnu se v kolínské porodnici narodili také dva Šimonové, stejný počet Tadeášů a také chlapců, kteří mají v rodném listě rovnou zdrobnělinu křestního jména. Jejichž rodiče je totiž pojmenovali Vítek.

U děvčat je statistika trochu odlišná. V Kolíně se totiž narodily tři Anny, stejně tak jako tři dívky jménem Natálie. Světlo světa tu poprvé spatřily také tři Nely a stejný počet děvčat, které budou celý život nosit křestní jméno Veronika.

Narodily se také tři dívky, které budou oslovovány jako Ema. Jedna z nich však své jméno bude psát se zdvojeným písmenem M.

Na svět se v kolínské porodnici poprvé podívaly dvě Dominiky, stejný počet Kristýn a dívek se jménem Marie.

Oblíbené jméno Tereza tentokrát rodiče zvolili také dvakrát. Dvě se narodily také Viktorie. Poprvé tu minulý měsíc také zakřičely dvě Laury a dvě Sofie.

Tak jako každý měsíc, i tentokrát se objevovala také netradiční či exotická jména. Jedna dívka, která se narodila právě v Kolíně, se bude představovat jako Apolena.

Další pak budou její přátelé a rodina oslovovat jako Elen. Snad seriálovou postavou se nechali inspirovat rodiče, kteří svou dcerku pojmenovali jménem Gita.

Jméno od stejného počátečního písmene nosí ještě jedna dívka. Ta má ve svém rodném listě křestní jméno Gréta.

Jedna z dívek dostala od svých rodičů zahraniční podobu jména Kristýna a tak se bude podepisovat jako Christina. Další z dívek dostaly jména Justýna nebo Lili.

U chlapců použili rodiče cizí jména také hned několikrát.

Pod rukami kolínských lékařů přišel na svět Darius a také Markus. Dvě křestní jména bude používat chlapec, kterého rodiče pojmenovali jako Max Theodore.

Tentokrát se objevila také tři jména z východního světa. V Kolíně se totiž narodily děti se jmény Phuong, Nhat a Ho They.