Děvčata trénují v Praze pod vedením trojnásobného mistra světa Jakuba Strakoše. Dva dny po návratu ze Švýcarska byly dívky nominované na mistrovství světa, které se uskuteční ve dnech 1. až 5. prosince na Martiniku. Děvčata tak odlétají 26. listopadu reprezentovat Českou republiku.

„Je to pro nás všechny obrovská radost a zároveň úplně nová zkušenost," říká maminka Terezy Jana Strejčková. Dojmy Terezky ze Švýcarska jsou nádherné. Byla poprvé závodit v zahraničí a navíc bez své maminky, se kterou má úžasný vztah. „Jsme na sebe hodně fixované a veškeré závody jsme spolu. Jelikož ale trenér chtěl vzít děvčata sám, musely jsme to my, maminky, respektovat. Snaží se učit je samostatnosti," dodala maminka Jana.

Děvčata bydlela v rodině pořadatelů, musela použít i své znalosti cizích jazyků. Dcera pořadatelů byla zároveň děvčatům soupeřkou ve sportovním klání.

„Po závodech nás vzal trenér děvčata na výlet do Švýcarských Alp, kde jsme si letos poprvé postavili společně sněhuláka a byla i velká koulovačka. Švýcarsko se mi líbilo opravdu moc," řekla Tereza Strejčková. Ta se teď spolu se svými týmovými kolegyněmi připravuje na Mistrovství ČR, které se koná 24. – 25. 10. v Mladé Boleslavi a pak už všechny čeká odlet na mistrovství světa.

„Všechny tři mají nepopsatelnou radost, že se jim nakonec podařilo dosáhnout jejich vytouženého snu – probojovat se na světový šampionát," popsala maminka Jana.