„Podlipanská liga je seriál soutěží v požárním útoku a probíhá ročníkově v jednom kalendářním roce od jara do podzimu. Při jejím založení bylo záměrem rozšíření možnosti soutěžení pro Sbory dobrovolných hasičů,“ uvedla Lída Voslářová, předsedkyně zapsaného spolku Podlipanská liga.

V Podlipanské lize soutěží hasiči všech věkových kategorií. Stejně tak tomu bude i v letošním roce, sportovního klání se účastní závodníci v kategorii přípravka 3 - 6 let, mladší žáci 6 - 11 let, starší žáci 11 – 15 let, smíšený dorost 13 – 18 let, ženy a muži od 15 let.

Pro zapojení do celoročního hodnocení je nutné se přihlásit a uhradit členské příspěvky do konce dubna. „Aktuálně je evidováno 58 družstev z 21 SDH - 37 družstev dětí a 21 družstev dospělých. Jde o družstva registrovaná pod OSH Kolín, Praha - východ, Praha - západ, Rakovník a MSH Praha. Pro všechny zúčastněné budou připraveny hodnotné ceny, pořízené za podpory Krajského úřadu Středočeského kraje a partnerů ligy,“ poznamenala Lída Voslářová. Na jednotlivé soutěže je možné se přihlásit v termínu daném pozvánkou.

Tradiční akcí spjatou s Podlipanskou ligou je i společný Hasičský ples, který se uskuteční k ukončení sezóny v sobotu 19. října v sokolovně v Zásmukách.