Obecní úřad Polní Voděrady, místní sportovní klub a dobrovolní hasiči Polní Voděrady-Mančice uspořádali další ročník zábavného dětského dne pro ty nejmenší, ale i dospělé.

Startovalo se přesně ve čtrnáct hodin na polnovoděradské návsi. Pro děti byly přichystány nejrůznější soutěže. Například skákání na trampolíně, shazování plechovek, jízda s kolečkem a podobně. Za tyto disciplíny získávaly děti odměny a občerstvení. Na každém soutěžním stanovišti dětem pomáhali osoby v maskách. Vidět jste mohli Karkulku, jeptišku, motýlka, berušku apod. Mezi dětmi se stalo populární také kreslení na obličej. Holčičkám se nejvíce zalíbila kočička a klukům zase kostlivec, Spider-man nebo čert.

Největší radost měly děti ovšem ze soutěže na hasičském stanovišti. Malí hasiči dostali přilbu a do ruky hadici a měli za úkol uhasit hořící školu. Všem se to povedlo a za uhašení dostali věcnou odměnu.

Ovšem největší atrakcí, nejen pro děti, ale zejména pro dospělé byla exhibice sboru dobrovolných hasičů Polní Voděrady – Mančice. Nejprve na náměstí předvedli ukázku vyprošťování z havarovaného auta a s tím související první pomoc. Poté všechny účastníky dovezli hasičským autem – Avia A21F na další stanoviště.

Na druhém stanovišti, kterému se mezi místními říká Kamhajek, hasiči vytáhli z kapsy svůj druhý trumf – rychlý výjezd pod majáky CAS 25, k hořícímu vozidlu. Došlo k rychlému uhašení ohně a zabezpečení dané oblasti. Poté proběhla ještě ukázka techniky – CAS 25, plynové masky, dýchací přístroj atd.

Úspěšné odpoledne zakončilo příjemné posezení v místním kulturním sále.

Veronika Sobíšková