Po „silnicích“ se míhaly děti na kolech i v „autech“ – šlapacích čtyřkolkách. Než jsem se dostal k ženám, které zde zajišťovaly pedagogický dohled, musel jsem počkat na zelenou, jako na opravdové křižovatce.

„Na tomto hřišti jsme s dětmi poprvé,“ svěřila se učitelka Základní školy v Kostelci nad Černými lesy Marta Čermáková. Právě z kostelecké školy, konkrétně tříd 4.B a 4.C pocházelo na čtyřicet dětí, které se po hřišti proháněly. „Nejvíc se mi líbí, jak je tu všechno nové,“ svěřila se se svým dívčím pohledem na věc malá Terezka Němcová.

Školáci však po simulovaných silnicích nejezdili jen tak pro nic za nic. „Děti skládají zkoušku, po jejímž úspěšném absolvování mohou získat cyklistický průkaz, který je jakousi symbolickou obdobou řidičského průkazu,“ vysvětlila učitelka Ivana Máčiková. Čas strávený na dopravním hřišti je součástí dopravní výchovy, kterou na kostelecké škole vyučuje instruktor Ústředního automotoklubu České republiky Stanislav Brzák. Právě na něj mířila otázka, jaké nejčastější chyby děti při jízdě na dopravním hřišti dělají. „Asi nejčastěji se setkávám s tím, že při odbočování vlevo žáci nedají přednost protijedoucím,“ zrekapituloval Brzák.