Ve čtvrteční odpoledne se před zaplněným sálem, 
v němž zasedl i starosta města Vít Rakušan a vedoucí odboru školství kultury a sportu městského úřadu Petr Kesner, předvedlo celkem třináct skupin malých tanečníků.

Úvod tradičně patřil pořádající Pohádce, která přespolní účastníky přivítala ve stylu kapely Františka Kmocha, děti ze Zbraslavic předvedly taneční ztvárnění pohádky o Červené Karkulce, mateřská škola Montessori Praha do rovněž pohádky O Šípkové Růžence zařadila baletní prvky, poté opět pořádající zažlutili pódium malými kuřátky a nakažlivou melodií.

Děti ze školky Adélka z Nymburka si zahrály na krámek, z Masarykovy ulice v Kolíně zatančily waka, waka a z Červených Peček zase použily nestárnoucího Michala Davida a ze spartakiádních Poupat udělala Poupátka.

Ty z Uhlířských Janovic zase vsadily na Mýdlového prince a kluky s kytarami a chlapečka s bublifukem. Další domácí školka, Čtyřlístek, zatančila na nestárnoucí hit Škola končí a opět Pohádka zaplnila jeviště malými mravenci. Děti z mateřské školy Straky předvedly, jak vaří myšička kašičku i s hrnci a vařečkami a děti z Cerhenic ochutnaly Mlsné makronky, tečku pak udělaly děti ze školky Čtyřlístek s choreografií Vlčí máky, na kterou se vybavily deštníky.

„Z celého odpoledne se pořizoval videozáznam, ten co nejdříve zašleme do Nymburka, kde všechna videa zhlédne odborná porota a vybere účastníky národního kola, které se koná každoročně v květnu právě v Nymburce," shrnula Krista Hellerová, ředitelka pořádající školky Pohádka z Chelčického ulice. Ale už z Kolína si děti odvážely dárky na památku i panenku, která je symbolem Mateřinky a již vyrobily v dílně jednoho z kroužku Domu dětí a mládeže, který byl spolupořadatelem akce a celým odpolednem prováděl jeho ředitel a moderátor Luboš Votroubek.