„Po předchozích ročnících je letos drobná změna. Dříve jednotnou výstavu jsme rozdělily na tři části podle ročníků narození autorů. Jde nám o to, aby nebyly upřednostňovány starší děti, které mají své výtvory většinou přece jen dokonalejší a propracovanější. Návštěvníci vyberou nejhezčí dýně v každé kategorii a na vítěze čekají pochopitelně zajímavé odměny které je povedou k další výtvarné tvorbě," vysvětluje Hana Mondscheinová z RC Kolečko.

První kdo nazdobené a dekorativní dýně viděl, byly děti z místní praktické školy a žáčci školy mateřské, obě skupiny obléhaly vrata muzea dlouhé minuty před zahájením výstavy. Společně zodpovědně vybíraly dýni která nejvíce zaujala a rozhodování to bylo těžké. Jedna z malých divaček na otázku co se jí nejvíce líbí, odpověděla výstižně: „Všechno…"

Podzimní výstava nabídla všem dětem z Kostelce mnoho dalšího. Dvakrát se mohly podívat na divadelní představení souboru Liduščino divadlo z Roztok u Prahy, dopoledne na pásmo Ezopových bajek, odpoledne na Pohádky z uzlíku kouzelné babičky. Pohádky skončily, na město přicházel soumrak a všichni se společně vydali do lampionového průvodu zpestřeného malým překvapením, ohňostrojem.

Pavel Pávek