„Jak se jmenoval tatínek Hurvínka? Co zvláštního dělal Maxipes Fík? Kde se potkali medvědi?," takové a další otázky malí čtenáři hravě zvládli. Stejně jako přebírání čočky, rýže a těstovin. To aby si lépe představili, jakou s tím měla Popelka práci.

Zhruba o hodinu později knihovnu zaplnily o něco starší děti. Převážně dívky pak s radostí a nadšením plnily zadané úkoly ve velké rychlosti. Začalo se stejně tak jako u malých, tedy Večerníčkem a jeho čepicí. Ti starší pomohli mladším kamarádům a za malou chvíli již každý vlastnil svoji papírovou čepici. Ke skládání si dívky broukaly slova notoricky známé večerníčkovské písničky.

Jen co měly děti hotovo, přesunuly se ze svých polštářků na koberci ke stolu, kde na ně čekalo skládání obrázku. Děti rozdělení do několika skupinek měly opravdu hotovo v několika minutách. A to byl důvod, proč rovnou zadat další úkol.

Jednoduchá tajenka dětem trochu zavařila mozkové závity, stejně jako několik doplňujících otázek. Otázky většinou směřovaly k postavám z pohádek, ale došlo také na počet písmen v abecedě, na otázky směřující k ilustrátorům nebo doplnění jména slavné české spisovatelky, která napsala Babičku.

Ačkoli některé otázky nebyly pro děti úplně jednoduché, nakonec si samozřejmě poradily s každou z nich.

Noc s Andersenem se ve velimské knihovně konala podruhé. Poprvé se k celosvětové akci Jana Bartošová jakožto místní knihovnice přidala v loňském roce, kdy podle jejích slov přišlo mnohem více dětí než letos.

Děti se na zábavné odpoledne musely předem přihlásit pomocí formulářů, které byly k dostání buď přímo v knihovně nebo ve školce.
Do celosvětové akce se každoročně zapojuje mnoho knihoven. Na Kolínsku si děti Noc s Andersenem mohly užít mimo jiné také v Českém Brodě, na Vyžlovce nebo v samotném Kolíně.