Po chvíli se jazyky žáků rozvázaly a děti dokázaly, že na položenou otázku umí odpovědět. Vzápětí se všichni přítomní přesvědčili, že žáci vědí nejen, co to resuscitace je, ale také to, jak se provádí. Tedy alespoň částečně.

Zdravotnice pak všechny děti upozornila, že je důležité, aby dotyčný, kterému je třeba pomoci, ležel na zádech a na nějaké tvrdé podložce. Upozornila, že to nemůže být na stole nebo na jiném vyvýšeném místě.

Každý žák si po vyslechnutí podrobných instrukcí mohl masáž srdce vyzkoušet sám. Pracovníci Českého červeného kříže naučili však děti mnohem více než oživování. Jak správně ošetřit poranění? A co by žáci udělali, kdyby jim poraněný začal usínat?

Jen hrstka přítomných žáků věděla, že je nutné na poraněného neustále mluvit a tím ho od zranění rozptylovat, že je důležité nenechat ho usnout a udržovat při vědomí. Díky akci Českého červeného kříže a policie to však již děti vědí. A nejen ony. Na Karlovo náměstí mohl během dne přijít kdokoli, kdo měl o akci, která se věnuje první pomoci, zájem. Každý si mohl vyzkoušet resuscitaci i ošetřování. V odpoledních hodinách navíc mohli návštěvníci vidět také ukázku oživování od profesionálů. Stejně tak si první pomoc mohli vyzkoušet řidiči v Pražské ulici na odpočívadle při vjezdu do města v rámci silniční kontroly.