Děti se po celý rok zúčastňují mnoha kulturních akcí, jezdí do divadla, na koncerty, výstavy i na různé výlety. K dispozici mají u školky i pěknou zahradu, kde si mohou hrát na čerstvém vzduchu.

Jedním z cílů školky, je naplnit slova Roberta L. Fulghuma: „Vše, co potřebuji znát pro život, jsem se naučil v mateřské škole."

Školka je součástí vzdělávacího programu Šikulka. Ten má například vytvářet klima plné pohody, pocitu sounáležitosti, přátelství, důvěry v druhé i sebe sama. Zároveň však má děti nenásilně upozorňovat i na různá nebezpečí, která život s sebou přináší, aby byly dětí na ně připraveny, popřípadě se jich vyvarovaly.

close Mateřská škola Kmochova v Kolíně: nejmenší děti se seznamují se světem skrz pohádky. info Zdroj: DENÍK/Žaneta Dvořáková zoom_in

Třídy jsou tematicky rozdělené, první je zaměřena na Pohádkový svět. Nejmenší děti se zde prostřednictvím pohádek seznamují s reálným světem.

Druhá třída, kam chodí už starší děti, je na téma Zvídálek. Tam si pedagogové kladou za cíl vzbudit v dětech přirozenou zvídavost, touhu po poznání, experimentování a objevování zákonitostí okolního světa, má vyvolat aktivní zájem dítěte o poznávání.

Za týden si představíme děti z MŠ Červené Pečky. V tištěném vydání Kolínského deníku však již ve středu 13. března 2019!