Společně procházeli celé centrum a náhodné lidi upozorňovali na zvýšenou bezpečnost, i na to aby si lépe hlídali své kabelky a peněženky. Děti měly za odměnu pro dotazované připraveny krásné obrázky vánočních stromků, které samy malovaly.

Následně se všichni vydali i na parkoviště, kde v předvánočním čase stojí velké množství automobilů, a čas od času se stává, že nejeden nepozorný řidič zapomene zamknout dveře či zatáhnout okno. To pak následně dobře „ocení“ připravení vandalové.

Děti poslušně zkontrolovaly mnoho zaparkovaných, a za stěrači nechávaly své namalované obrázky. Během svého bezpečnostního zásahu se jim dokonce podařilo objevit jedno nezamčené auto dražší značky. Martina Fejfarová obratem sdělila tuto informaci ostraze centra, která následně automobil zajistila, a pohlídala do příchodu majitele.

Bezpečnostní akce je pořádána pod záštitou Policie České republiky každoročně od prvního adventu ve spolupráci s Městskou policií Kolín i s Asistenty prevence kriminality, tradičně jim s bezpečností pomáhají i děti ze 3. základní školy.

Zvýšená pozornost a prevence je v tomto případě velmi důležitá. Předvánoční čas je ve znamení shonu a stresu z příprav vánočních svátků. Bohužel je toto spojeno i s nepozorností, čehož mohou využít nejen kapesní zloději. Stačí okamžik, kdy necháme své věci bez dozoru a tyto mohou skončit v rukách zloděje.

„Proto již od začátku adventu, spolu s městkou policií a asistenty prevence kriminality města Kolína, provádíme zvýšený dohled v obchodech, v nákupních centrech a parkovištích, tak abychom co nejvíce ochránili majetek zákazníků. Každoročně se na této preventivní akci podílí i žáci 3. Základní školy v Kolíně, za což jim a vedení školy patří veliké poděkování,“ uvedla Martina Fejfarová.