Kromě osmi družstev sestavených z jejich klientů se klání zúčastnily ještě týmy z kolínské Mely, Diakonie či Volna, z nedalekých Uhlířských Janovic, Českého Brodu, Polep, Kostelce na Černými lesy, Cerhenic, Červeného Hrádku, Doubravčan či Bud, okolních měst Kutné Hory, Čáslavi, Nymburka, Lysé nad Labem nebo Poděbrad, ale i vzdálenějších Hradce Králové, Pardubic, Kladna nebo Benátek nad Jizerou.

Jako každé správné sportovní měření sil i toto zápolení zahájila státní hymna, poté k účastníkům promluvila ředitelka pořádající školy Ladislava Vavrincová a starosta města Vít Rakušan. Ten společně se svým zástupcem Michaelem Kašparem a vedoucím odboru školství, kultury a sportu Petrem Kesnerem si poté vyzkoušeli pod vedením olympioničky a čerstvé držitelky ocenění Sportovec Kolína Katky Šafránkové hod papírovým kladivem.

Týmy byly totiž požádány, aby si tuto rekvizitu vyrobily a přinesly a celé dopoledne je Katka trpělivě učila házet. Coby další disciplíny na účastníky čekalo stavění a bourání papírových krabic, jízda na odrážedle, chůze dvojic na lyžích, stavění sněhuláka z prvků či jejich likvidace střelbou z pistolky, velkými šipkami a míči, uklízení množství malých míčků, střelba hokejkou na branku nebo saně vytvořené ze žíněnky tažené lidským pohonem.

Organizátoři pamatovali i na vozíčkáře, kterým připravili dráhu zakončenou průjezdem z krabic, kterou si pak vyzkoušeli i běžci. Poháry, míče a taška s dárky, věnovaná jedním ze sponzorů městem Kolín, čekaly na všechna družstva, medaile pak na každého účastníka. Stejně jako svačinka či nadšeně aplaudované vystoupení žáků školy s kytarami, davidovskými klávesami a bubeníkem mlátícím místo do bicí soupravy na židli.

Naopak ceny za nejlepší vyrobené obří rukavice putovaly do Českého Brodu za třetí místo, Uhlířských Janovic za stříbrný post a první příčku si za rukavice v životní velikosti zaplněné samotnými klienty odneslo domácí Volno.