Jak uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel, muže strhl proud vody, když šel po úzké zpevněné komunikaci. „Zatím za nejasně zjištěných příčin ztratil rovnováhu a ležel nějaký čas ve vodě,“ řekl k případu.

Na místo tak mířilo několik jednotek hasičů, policie i záchranná služba. „Jako první byli na místě příslušníci Policie ČR. Nasadili automatický externí defibrilátor a prováděli resuscitaci,“ uvedl Jaroslav Gabriel. Šestapadesátiletého muže se však resuscitovat nepodařilo. Jedná se tak o oběť na životech, která je v přímém důsledku intenzivních srážek, podotkl mluvčí hasičů.

Na místo směřovala posádka rychlé záchranné služby a lékař ve vozidle rendez-vous, uvedla Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky. „Posádky po příjezdu zahájily oživovací pokusy. I přes veškerou snahu byly neúspěšné a zasahující lékař konstatoval smrt,“ řekla Petra Effenbergerová. Příčinu smrti podle jejích slov teprve určí pitva.

Nejvíce přívalovými dešti byly zasaženy okresy Kolínsko a Kutnohorsko. Na Kolínsku hasiči čerpali mimo jiné vodu v rybníku v Sendražicích. „Zvedla se tam hladina a hrozilo zaplavení přilehlých domů,“ uvedl Jaroslav Gabriel. Lidé také nahlašovali požár, ze kterého se ale vyklubala po příjezdu na místo porucha parovodu.

Voda ale způsobila také požár. V Kolíně takto zahořela elektroinstalace, když se voda dostala v panelovém domě do rozvodů a nastal zkrat. Kromě toho bojovali hasiči s přetékající hrází rybníka v obci Vysoká u Příbrami. V Zálužanech na Příbramsku řešili zaplavené zahrady. Například v Berounsko, kde bylo událostí o něco méně, hasiči čerpali v obci Olešná zaplavené sklepy.