Lucie Bílá, která se zasekla na semaforech opravované silnice před Kolínem, takže moderátor Honza Navrátil s policejní mluvčí Martinou Fejfarovou dvacet minut improvizovali, z vlastní nadace pak na pódiu přidala ještě padesát tisíc korun, za což sklidila aplaus zaplněného amfiteátru. Ten potom se zájmem sledoval komentovaný zásah všech složek integrovaného záchranného systému po autohavárii a poté koncert kapely Bombarďák a Kolínského Big Bandu se zpěvákem Michalem Malátným.

Než ale došlo na předávání financí a muziku, ožil tradičně ostrov mnoha zajímavostmi ze života záchranných složek – po Labi svištěly vodní čluny, přistával policejní vrtulník, k vidění byly ukázky výcviku koní, zásahová jednotka pronásledovala pachatele trestného činu, přítomní si mohli vyzkoušet pobyt v zakouřeném prostoru nebo naplnit pytel pískem a přiložit jej jako součást protipovodňové hráze, a mnoho dalšího.

Dopoledne pak byla na Karlově náměstí k vidění hasičská, policejní i jiná technika, svůj stánek zde měla hygienická stanice, pojišťovna, státní i městská policie, záchranáři, o zábavu se starali tanečníci a mažoretky z kolínských škol a Domu dětí a mládeže v Kolíně.

Už před devátou hodinou ranní přijalo v obřadní síni radnice zástupce všech složek a sponzorů kompletní vedení města a policisté i hasiči tam vyznamenali své příslušníky, starosta města Vít Rakušan pak ocenil pravidelného účastníka, slovenského hasiče Emila Moťovského z Pezinoku.

Společně s Městskou hudbou Františka Kmocha, mažoretkami a mnoha přihlížejícími se pak sešli v rámci pietního aktu u pomníku v Sokolské ulici, kde položili věnce. „Nezapomínejme na hrdiny světové války, ale ani na ty současné,“ vyzval ve svém projevu starosta města Vít Rakušan.