Připomněla, že program nepočítal jen s ukázkami vybavení a techniky i práce příslušníků záchranných složek. Nechybělo ani předávání medailí za věrnost vybraným hasičům. „Tradičním aktem bylo i uctění památky padlých v boji proti fašismu u památníku osvobození před bývalou budovou vojenského velitelství,“ upozornila, že ani oslavy Dne vítězství nezůstaly stranou pozornosti.

„Sváteční atmosféry kolínští hasiči dokonale využili – a do dopoledního programu zařadili slavnostní otevření projektu Záchranný lodní kontejner,“ upozornila Fliegerová na pořízení speciálního vybavení pro zásahy na vodní hladině, určeného nejen pro případné výjezdy k Labi, ale i ke třem desítkám vodních ploch v okolí Kolína, na nichž je v případě mimořádné události nutné použití záchranných člunů.

Odpolední program na Kmochově ostrově pak nadchl zejména děti – a to nejen možností osahat si skutečné vybavení, jež u opravdických zásahů pomáhá zachraňovat životy, či hrátkami v pěně připravenými pro ty nejmenší. Velký ohlas budily návštěvy kouřového stanu umožňující vyzkoušet si, jak nečekaně obtížný je pohyb v zadýmeném prostoru, ale i „stan rizik“ s výukovým programem.

Tradičně sledované s velkou pozorností bývají ukázky práce na vodě nebo komentované vyprošťování zraněných osob z havarovaných aut – a výjimkou nebyl ani středeční sváteční program. „Na přistavených vracích (což ve skutečnosti byla zbrusu nová vozidla dodaná automobilkou TPCA) si veřejnost dokonce mohla vyzkoušet práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením,“ uvedla Fliegerová.