Od deváté hodiny dopolední se děti mohly projet na koních či se blíže seznámit s živými kozami, cestovat částí města mašinkou známou ze zahraničních letovisek, přesadit a odnést si domů květinu, vyrazit vlastní minci, nechat si pomalovat obličej či udělat neškodné a smývatelné tetování, zastřílet si paintballovou pistolí na terč tvořený pohádkovými postavami či vodní stříkačkou na plechovky, společně se pobavit a zatančit si s hodným strašidlem Klemprdou a vyzkoušet si další množství atrakcí včetně otevřeného dětského dopravního hřiště, aquazorbingu na vodním bazénu či techniku hasičů a státní i městské policie.

Za absolvování jednotlivých stanovišť dostávaly děti kartičky, ty potom měnily v obchůdku za materiální odměny. Mašinka, ražba mince a další dvě atrakce byly za mírné vstupné, vše ostatní zdarma, akci podpořili nejen sponzoři, ale i město Kolín.

„Letos jsme zcela rezignovali na plakátovací plochy a nakonec se pozvánka na akci neobjevila ani v místním týdeníku, využili jsme především facebook a byli jsme velice překvapeni, protože návštěvnost se nakonec vyšplhala k jedné z největších v historii pořádání těchto akcí. Přispělo k tomu i počasí, protože nebyla ani zima, ani vedro, prostě ideální na nějaké aktivity," shrnul Martin Slavík, hlavní organizátor akce. Parkoviště před Vodním světem se ten den proměnilo v několik basketbalových hřišť, na nichž zápolila tříčlenná družstva.

„Jedná se o už čtrnáctý ročník, přihlásilo se dvaapadesát týmů a to nejen z Kolína, ale třeba i z Hradce Králové nebo Pardubic," vypočítal Miroslav Sodoma z pořádajícího místního basketbalového týmu. Přítomen byl nejen kapitán David Machač, jehož přípravka sehrála jeden ze zápasů, ale i další členové mužstva NBL. Děti měřily síly nejen ve hře, ale i v dovednostních soutěžích, došlo i na odměňování přeborníků Středočeského kraje či loučení se s hráčkou odcházející s rodiči do ciziny.