Připravené nebyly klasické soutěže, ale několik vystoupení, které si připravili právě ti nejmenší a další atrakce a zábava. Na zahradě základní školy byly připravené stany. Vzhledem k hrozícímu dešti přístřeší nebylo od věci. Ačkoli na počátku všichni vyslovili přání, aby nepršelo, černé mraky nad hlavami přítomných věstily opak. Také hned při prvním vystoupení, kterého se zhostily nejmenší dívky, které cvičí Zumbu s Anetou, pár kapek spadlo. „Nám to nevadí," bylo slyšet malá děvčata. „To je dobře," odvětila jejich vedoucí Aneta.

Drobná přeháňka nemohla nikoho rozhodit a tak hned po tom, co vystoupila starší děvčata, která po celý rok pilně trénují Zumbu, zpříjemnily odpoledne děti, které se učí hrát na kytaru. Nejdříve se zpěvem a hrou prezentovali chlapci, které vzápětí vystřídaly dívenky. Pak už přišlo na řadu vystoupení malých mažoretek. Dívky předvedly svou sestavu na písničku Dády Patrasové, ve které se zpívá o celé abecedě. Po nich se již chystaly větší mažoretky. Ačkoli většina přítomných bedlivě sledovala jednotlivá vystoupení, mohli po celou dobu navštěvovat také další připravené atrakce. Zejména dívky tak zavítaly za Anetou, která hned po vystoupení Zumby malovala na obličej. Jen o kousek vedle byly připravené dílničky pro šikovné ručičky.

Každý si tak mohl z těsta vykrojit cokoli chtěl a pomocí koření si to ozdobit. Prostor byl také pro barvy a malování. O kousek níže se jako v ráji naopak jistě cítili hlavně chlapci. Mohli si totiž vyzkoušet airsoft. Všichni pak byli nadšení, že si mohou zaskákat na velké trampolíně nebo se díky připravené stěně na chvíli stát malým horolezcem. Své umění předvedly také dívky z Crossdance Kolín nebo tanečnice aerobicu z Českého Brodu.