Poprvé v krátké historii demonstrací v Kolíně se tak atmosféra akce poněkud přiostřila. Dosud se na náměstí scházeli jen lidé stejného názoru, anebo ti s jiným míněním mlčeli. V úterý ale došlo na slovní výměnu v podobě označení zvířecími druhy a následně i na drobnou fyzickou potyčku.

„Kde ta telata mají zvonky?“ znělo od jednoho ze dvou mužů postávajících s jízdním kolem na okraji náměstí. „Ten největší vždycky nosí vůl,“ ozvala se odezva z řad demonstrantů. Následoval nesouhlas muže s bicyklem s fotografováním. Když toho Babišův odpůrce nenechal, dostal ránu přes ruku. „Dal mu pěstí,“ začal najednou tvrdit jeden z demonstrantů.

„Pokud na něm nebudete chtít občanku, tak já na něj podávám trestní oznámení. Dejte to na správní řízení, ať mu dají pokutu…“ řekl pak jednomu ze zasahujících policistů, který se snažil věc řešit v klidu a demonstrantovi vysvětlil, že ho nebude poučovat, co má dělat. „No tak já jsem mimochodem v….“ nedořekl již účastník demonstrace a na druhou výzvu ustoupil o pár kroků.

Protibabišovská demonstrace v Českém Brodě