S příslibem, že se věcí začnou příslušné orgány zabývat. „Demonstraci jsme odvolali proto, že měla vládu upozornit na závažnost situace. Chtěli jsme, aby se začala touto situací zabývat a řešit naše požadavky. To se stalo, a není tedy prozatím důvod demonstraci svolávat,“ uvedl po únorovém jednání Pavel Vaníček, jeden ze svolavatelů.

Když by se do letošního léta nic neřešilo, byli organizátoři rozhodnutí znovu jednat. Pád vlády jim však příliš nenahrál. „Zvažovali jsme, zdali by se nevyplatilo pokusit se panu Kocábovi a dalším ministrům současné vlády předat aktualizovanou výzvu. Ale vzhledem k současné době a blížícímu se termínu řádných voleb spíše počkáme na novou politickou vládu a do té doby budeme nadále sledovat situaci a zaměříme se hlavně na propagaci našeho nového sdružení,“ nastínil Pavel Vaníček, který společně s „kolegy“ založil Hnutí za efektivní řešení problematiky nepřizpůsobivých obyvatel (HERPNO) a netají se sympatiemi k chomutovské primátorce Ivaně Řápkové. „Její přístup k problematice nepřizpůsobivých obyvatel je v souladu s naším názorem,“ podotkl Vaníček.

Jak se situace okolo demonstrace, která rozdělila občany Kolína na dvě poloviny, bude vyvíjet, uvidíme zřejmě až po řádných volbách.

Historii na dané téma čtěte vedle článku napravo v sekci "Související články"

O tom, zda má smysl zakládat nějaké hnutí případně svolávat demonstraci, můžete diskutovat pod článkem.