Celý proces pečení vlastně začíná již den předem, kdy je nutné v peci zatopit. Od rána se pak chleba a další pečivo zadělává. Nejprve je nutné připravit kvasy, které kynou. K nim se později přidává pšeničná mouka a těsto se nechává vykynout. Poté se těsto koulí a na řadu přichází ošatky, ve kterých těsto kyne dál, do doby než se jde na samotné pečení chleba. Ačkoli je proces poměrně zdlouhavý, nikomu to nevadilo Všude panovala uvolněná a přátelská atmosféra. Mnozí hovořili s pekaři o tom, jak zkoušejí péct chléb ve svých domácnostech.

Kromě výměny zkušeností tu mnozí také vzpomínali na své dětství. To když ochutnávali zbytky těsta. „Jako malá jsem vždycky ochutnávala všechna těsta," řekla jedna z přítomných žen a další lidé se k ní přidávali. Na místě nebyl snad jediný člověk, který by v dětství nemiloval syrová těsta. Ať už těsto na chleba, knedlíky, buchty nebo cokoli jiného.

Ale zpět k samotnému pečení. Kromě chleba si přítomní mohli pochutnat také na dalamáncích. Pekly se také rohlíky a nakonec se prý chystaly koláče. Připravené byly také nejrůznější domácí pomazánky. Ty společně s právě upečeným domácím pečivem dělaly z prostého jídla pravý gurmánský zážitek.

Svědčí o tom fakt, že ještě horké dalamánky byly během několika málo minut rozebrané a na mnohé se nedostalo.
Pečení chleba je aktivitou občanského sdružení Mamaloca, které mimo jiné v současné době pořádá také příměstský tábor. Na pátek je pak naplánovaný koncert Jiřího Stivína, který se uskuteční v kostele sv. Havla, kde je skvělá akustika.

V polovině srpna se pak podle ředitele sdružení Jiřího Stuchla uskuteční Restaurant day, který se tu stal již také tradicí. Sejde se tu vždy několik kuchařů a kuchařek, kteří ostatním nabízí své oblíbené pokrmy. Lidé tu pak mohou ochutnat nejrůznější kuchyně. V minulosti mohli ochutnat například pokrmy z Gruzie nebo oblíbené tortilly.