Černokostelečtí hasiči například loňský rok začali plesem, aby o měsíc později mohli připravit maškarní karneval pro děti i dospělé.
V dubnu se dobrovolní hasiči zúčastnili akce Daruj krev s OSH Kolín. Společně darovali 15,3 litrů krve a jeden člen je navíc přihlášený v registru dárců kostní dřeně. Uskutečnily se také závody družstva od přípravky po dorost a školní družina se přišla podívat na návštěvu do hasičské zbrojnice. Na konci měsíce hasiči pořádali čarodějnický rej.

Květen byl ve znamení Podlipanské ligy, hasiči předvedli útok při Vysmolení v pivovaru a soutěží si užili také při výročí založení SDH Nučice. Uskutečnil se také dětský den na Americe.

V červenci se hasiči účastnili memoriálu J. Zvoníka v Červeném Hrádku. V říjnu si hasiči zatancovali na plese Podlipanské ligy, asistovali při kladení věnců a odehrálo se podzimní kolo hry Plamen.

V listopadu došlo ke školení budoucí mládeže, prosinec byl ve znamení zábavy na Mikulášské a následně na silvestrovské zábavě.
Jednotka samozřejmě také vyjížděla k mimořádným událostem. Pojďme se podívat na přehled těch, které se týkají období od 18. listopadu do 28. prosince.

Nejvíce zásahů se uskutečnilo poslední listopadový den. Krátce po čtvrté hodině ráno zasahovali hasiči u odstranění stromu z komunikace v Jevanech na Staré cestě, aby už ve tři čtvrtě na šest odstraňovali strom z komunikace z Kostelce nad Černými lesy směrem na Konojedy. Krátce před půl sedmou pak odstraňovali strom z elektrického vedení v Kostelci Na Hrázi a další z komunikace v ulici Svatbínská. Druhý den v půl páté ráno pak dobrovolní hasiči vyjížděli k dalšímu stromu spadlému do silnice, tentokrát do Jevan – Bohumile.

U dopravní nehody zasahovali černokostelečtí hasiči 16. prosince. Nehoda jednoho osobního automobilu se stala směrem z Kostelce na Konojedy. O tři dny později zasahovali hasiči u požáru bytu v Kostelci v části zvané Dvouletky. Poslední zásah v minulém roce se uskutečnil jen den před Štědrým dnem. Hodinu po poledni se stala nehoda tří osobních automobilů. Dopravní karambol se odehrál na Vyžlovce směrem na obec Louňovice.