VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další objížďka? Veltruby se bouří

Kolín/ Veltruby – Dnešním dnem začala uzavírka Ovčárecké ulice v úseku od světelné křižovatky na zálabské straně Nového mostu po nadjezd nad železniční tratí.

29.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Úsek bude do 8. srpna zcela uzavřený a objízdná trasa vede stejně jako v předchozích případech přes Veltruby. Tentokrát však obcí budou proudit automobily v obou směrech.

To se však nelíbí Veltrubským. „Jsme naštvaní, ale co s tím máme dělat?“ položil řečnickou otázku starosta Veltrub Ivan Kašpar.

Podle jeho slov lidé v obci kvůli stanovené objízdné trase trpí. Mnozí z nich totiž žijí v těsné blízkosti hlavního tahu obcí, kudy vzhledem k uzavírce v Kolíně projede mnohem více aut než obvykle. „Už je to neúnosné,“ řekl starosta s tím, že vzhledem k velké zátěži komunikací v době objížděk žádá o nový povrch této silniec. Ten by měl být alespoň malou záplatou za to, co musí lidé snášet.

„Lidé se bojí přecházet přes silnici,“ prozradil Ivan Kašpar s tím, že je rád, že jsou alespoň letní prázdniny a uzavírky neovlivňují dojíždění dětí do školy.

„Projíždějící auta mnohdy nerespektují dopravní značky a jezdí rychleji. Navíc je tu více hluku,“ stěžuje si žena, která bydlí při hlavní silnici a nadměrná doprava ji prý ruší.
Veltrubským může být malou útěchou alespoň to, že místně znalí řidiči vozidel do celkové hmotnosti 6 tun a autobusy mohou využívat alternativní trasu kolínskou Tovární ulicí, kde je obousměrně instalované dopravní značení, které zakazuje v této ulici automobilům zastavit.

Tato fáze úpravy povrchu vozovky v Ovčárecké ulici znemožní průjezd přes nadjezd nad tratí a znemožněný bude také průjezd přes ulici Ovčáreckou ulicemi Sadová, Okružní i Čelakovského.

Na základě požadavku policie bude navíc po dobu této etapy ve směru z centra města na Zálabí uzavřený Masarykův most. Výjimku budou mít cyklisté a také autobusy. Dopravní policie kvůli bezpečnosti provozu navrhovala uzavření Starého mostu od 31. července do 20 srpna. „Dohodli jsme se ale, že to nebude nutné v takto dlouhém časovém úseku,“ prozradil místostarosta města Kolína Tomáš Růžička.

„Shodli jsme se na uzavření mostu do 8. srpna, tedy jen na první etapu. Představa, že by byl Masarykův most uzavřený 20 dní, se nám vůbec nelíbila,“ dodat místostarosta.
Podle předpokladů by tato část rekonstrukce vozovky měla přinést méně komplikací než předchozí dvě uzavírky, a to vzhledem k celozávodní dovolené největšího zaměstnavatele v regionu, automobilky TPCA, která je prvních čtrnáct dní v srpnu.

DALŠÍ ETAPA

V druhé etapě této části opravy, která bude probíhat od 9. do 20. srpna, bude Ovčárecká ulice alespoň jednosměrně průjezdná, a to ve směru na Ovčáry. Z ulic Okružní a Čelakovského bude ve směru od ulice Tovární možno na Ovčáreckou najíždět pouze ve směru na Ovčáry. Pro směr jízdy do centra Kolína bude nadále sloužit objízdná trasa přes obec Veltruby, ovšem řidiči osobních vozidel a autobusy již budou moci přejíždět nadjezd a pokračovat dále ulicí Sadovou.

Souběžně s opravou silnic zrekonstruuje město Kolín také chodníky a veřejné osvětlení v úseku stavby.

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusy nebudou v 1. etapě, tedy od 31. července do 8. srpna, obsluhovat některé zastávky autobusových linek 1, 3, 5, 13, 30.

Nebudou obsluhované:

Linka č. 1
Na Louži
Tatradomy,
Náhrada: Jiráskovo náměstí

Linky č. 3 a 30
Tovární
Hřbitovní
Veltrubská
Linky č. 5 a 13
U hřbitova
Sadová

Také druhá etapa od 9. do 20. srpna přinese komplikace v autobusové dopravě.

Linky č. 3
Hřbitovní
Veltrubská
Náhrada: Sadová

Autor: Lucie Mašínová

29.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení