„Akci jsme museli přesunout na další týden, na sobotu 19. ledna. Společně pojedeme v 9.45 hodiny autobusem do Doubravčice. Tam si dáme v cukrárně něco dobrého, a pak vyrazíme,“ uvedl za cyklokroužek Bohuslav Břečka.

A je nač se těšit. Okolí obce Doubravčice totiž nabízí spousty zajímavých historických míst. Nachází se zde například zřícenina hrádku Šember a tvrz Tuchoraz. Unikátním výletem je i cesta přírodou podél řeky Šembery. Jednou z tras je například naučná stezka Údolím Šembery. Ta zde byla otevřena v září roku 2010 a doplňují ji informační tabule i odpočívadla.

„Když to počasí umožní, máme v plánu jít pěšky podél potoka až do Českého Brodu. Pokud bude cesta podél potoka moc kluzká, budeme se do Českého Brodu muset vydat po silnici. Trasa je dlouhá zhruba deset kilometrů,“ popsal Bohuslav Břečka. Po cestě turisté projdou například i kolem Mlýnského rybníka, či rybníka Podviňák, od kterého je to do Českého Brodu jen nepatrný kousek.

Kolik se na lednový pěší výlet vydá turistů, zůstává zatím otázkou. Počet je vždy různorodý a kroužek nemá pevně daný počet účastníků. „Pokaždé je to jiné. Na posledním výletě podél řeky Sázavy nás bylo osm. Někdy nás je deset a jindy zas jedenáct. Většinou se každé úterý scházíme u piva, a tam si vždy upřesníme kdo pojede, kudy se pojede a podobně,“ poznamenal Břečka.

Až se oteplí, vrátí se kroužek ke své prioritě – cyklistice. Přičemž se rozhodně nebojí dlouhých tras. „Hlavně během sezóny jezdíme na kolech. Jezdíme různé trasy od třiceti do osmdesáti kilometrů,“ dodal.