Například v domově Anna v Českém Brodě. Obnovuje se aktivizace seniorů včetně cvičení na židlích, svou činnost obnovil třeba také keramický kroužek. „V domově nemáme žádnou nákazu, čekáme na druhé kolo očkování, které by mělo být zhruba v polovině května,“ potvrdila ředitelka Lucie Hovorková.

„Začínáme s aktivizací, zatím do deseti klientů, klienti už také chodí do jídelny. Po druhé dávce očkování plánujeme uvolnit i větší akce, třeba turnaje, kavárničku nebo třeba nějaký koncert,“ upřesnila ředitelka.

Obdobně jsou na to v domově pro seniory v Pňově Předhradí. „Vypadá to u nás dobře, jak mezi klienty, tak mezi zaměstnanci. Dá se říct, že se vracíme k normálu, zbývá nám ještě obsadit volná místa,“ popsala ředitelka Zdenka Farkašová.

„Rozjíždíme aktivity, nyní za pěkného počasí hlavně na zahradě, klienti se začínají scházet ve společenských prostorách, mají i lepší náladu, psychicky jim zlepšení situace velmi prospělo,“ dodala.

Také v domově seniorů v Kolíně jsou bez nákazy. „Sice s omezeními například pro návštěvy, které jsou stále v omezeném režimu, ale už se rozjíždí běžný chod domova,“ uvedla ředitelka Ivana Nováková.