Svými hlasy jste rozhodli, že z kutnohorského GASKu, kde se „vylíhla" pod šikovnýma rukama mladých lidí, „přiletí" do městského společenského domu.

Jednu dobu bylo hlasování opravdu těsné. Společenský dům začal, co do umístění mouchy, dohánět střed kruhového objezdu na Zálabí, část čtenářů hlasovala také pro Futurum nebo podloubí na Karlově náměstí. Nakonec ale kulturák zvítězil se značnou převahou.

Tři sta kilogramů vážící skulptura bude tak nad hlavami příchozích zdobit stěny nad schodištěm. Včera ji tam nainstalovali pracovníci odborné firmy. Nebylo to úplně jednoduché, na rozměrné dílo bylo zapotřebí speciální lešení kvůli instalaci ze schodiště.

Umělecké dílo vzniklo 
v rámci projektu Galerie Středočeského kraje s názvem Umění spojení. Autorkou je výtvarnice Veronika Richterová, ovšem nikoli jedinou autorkou. Neobvyklé dílo vytvořila společně s dětmi z Dětského domova v Býchorech.

Mouchu, jež je přes tři metry široká a přes dva metry vysoká, získala vloni v prosinci automobilka TPCA v dražbě, jejíž výtěžek putoval na charitativní účely, konkrétně na pomoc osaměle žijícím seniorům. Následně se rozhodla umístit výtvor někde na přístupném místě. A naši čtenáři rozhodli, že to bude právě společenský dům.