Nemocnice má k dispozici lék Ivermectin. „Jeho aplikace ale podléhá velmi detailnímu poučení lékaře a pacient musí podepsat informovaný souhlas, protože je to lék, který není registrovaný k léčbě covidových infekcí, obdržel pouze výjimku ministerstva zdravotnictví,“ vysvětlil ředitel.

Očkování personálu dle jeho vyjádření funguje, za poslední týden se nakazilo sedm zaměstnanců, z nichž ani jeden nebyl očkovaný. „Personální situace je tedy stabilní, nicméně v souvislosti s covidem nám aktuálně chybí 40 zaměstnanců, z toho 17 je pozitivních, tedy doma v izolaci,“ upřesnil ředitel.

Očkování veřejnosti na v očkovacím centru v objektu bývalé svobodárny nadále probíhá, ale v současné době obdobně jako v celé republice zaznamenává i kolínská nemocnice nedostatek vakcín. „Doufáme ale a máme avizo, že po Velikonocích by mělo dojít téměř ke zdvojnásobení dodávek, takže budeme moci kapacitu očkovacího centra plně využít,“ dodal Petr Chudomel.

V posledních dnech se objevily dotazy obyvatel na dezinfekci nemocničních prostor. „K dezinfekci dochází dvakrát týdně, provádí ho externí firma a je zaměřena na veřejné prostory, tedy čekárny, koridory apod. Co se týče ambulancí a pokojů, tam probíhá dezinfekce buď ozonovými generátory nebo aerosolem s peroxidem vodíku. Toto je zajištěno a není třeba se obávat,“ popsal ředitel.