Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co psaly Kolínské noviny před 20 lety?

Vážení čtenáři, v seriálu Kolínského deníku vybíráme zajímavé články z doby před dvaceti lety, které vycházely v předchůdci Kolínského deníku – v Kolínských novinách. Tentokrát vybíráme články z 44. vydání z 30. listopadu 1995.

26.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Zdeněk Píša

TY TRHY NĚKOMU VADÍ
Zdá se, že trhy na Karlově náměstí očekává v brzké době drastické omezení. Výsledkem jednání mezi radnicí a OHK je to, že letos se ještě budou na výše uvedeném místě konat vánoční trhy, ale v příštím roce by měl nastat úplný útlum (až na pár na jedné ruce spočítatelných výjimek). A argumenty? Problémem je nejen kultura prodeje, ale i neodvádění daní městu od mimookresních prodejců a odliv potencionálních zákazníků z místních „kamenných" prodejen.

SEXUÁLNÍ KURS
Ve dnech 16. až 18. listopadu se v učilišti Spojů uskutečnil kurs na téma rodinná a sexuální výchova, určený pedagogům základních a středních škol a dalších výchovných zařízení. Program byl zaměřen na prevenci AIDS a zneužívání drog.

BETLÉM S NADÍLKOU
Regionální muzeum Kolín a jeho pobočky se s blížícími Vánocemi hlásí s připomínkou lidových tradic. Výstava „Já bych rád k Betlému" se koná ve dnech 1. až 10. prosince v kouřimském skanzenu. Její součástí budou v úterý 5. prosince Svatomikulášské obchůzky spojené s nadílkou. Tento program, určený pro rodiče s dětmi, začíná v areálu Muzea lidových staveb v 16 a v 17 hodin. Kolínští občané se zmíněné výstavy dočkají také. Od 15. prosince bude totiž instalovaná v budově tzv. „staré školy" za chrámem.

STESKY Z OKRAJE
Beseda s občany, která se konala 15. listopadu, se týkala především problémů s komunálním odpadem. Občané požadují více kontejnerů, městský úřad by zase raději viděl svozná místa. Dohoda vyzněla přes nesouhlas některých občanů k vybudování svozných míst, raději dvou, aby byla přístupná pro obě části obce. Tím by se měl zlepšit pořádek a odstranit vznik černých skládek. V další části besedy se hovořilo o opravách některých komunikací nebo vybudování nových tam, kde ještě zpevněné plochy nejsou. Bude ovšem záležet na tom, kolik prostředků se uvolní z rozpočtu v příštím roce. Touhou sendražických občanů je také vidět ve své obci častěji městskou policii.

KNIHOVNA MĚSTA
Od 1. ledna příštího roku zřídí město díky rozhodnutí zastupitelstva samostatné příspěvkové organizace Městská knihovna Kolín a Městská pečovatelská služba Kolín. Zřízení těchto organizací vyplynulo jako důsledek změny rozpočtových pravidel pro příští rok, kdy by město, na rozdíl od okresního úřadu (dosavadní zřizovatel těchto institucí), mělo získat do svého rozpočtu více peněz z daní.

PODMÍNKY NESEDÍ
Nově upravené podmínky pro vydávání povolení pro vjezd a výjezd z centra města, které by měly platit od 1. ledna 1996, vyvolaly velký poprask u místních podnikatelů. Ti se obávají, že jeho dodržováním přijdou o své dodavatele. Záměrem radnice je, aby obchodníci situovali výdej zboží mimo střed města a jejich prodejny sloužily pouze jako vzorkové.

Autor: Lucie Mašínová

26.11.2015
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení