KOUŘENÍ V HOSPODÁCH ZŘEJMĚ SKONČÍ
Na pivo nebo kávičku bez cigaret? Pro jednoho rajská hudba, pro dalšího důvod ke vzteku. Poslanci však odhlasovali zákaz kouření v těchto podnicích od května příštího roku. Lidé na Kolínsku na to mají odlišné názory. Jedni si myslí, že jde o omezování. A to nejen kuřáků, ale hlavně podnikání. Další lidé však tento zákon vítají s otevřenou náručí, zvlášť maminky s malými dětmi.

TVRZE BOJUJÍ O SVŮJ OSUD
Bývalá tvrz v Plaňanech by se mohla stát kulturní památkou. Ministerstvo kultury k tomu zahájilo potřebné kroky. Myšlenka vznikla v okamžiku, kdy se v městysi začalo uvažovat o demolici sýpky, proti čemuž se v Plaňanech vzedmula vlna odporu. Problém s tvrzí ve velmi špatném stavu měli také v Nebovidech. Tam se však památky ujalo sdružení Nebovidská tvrz a vdechlo jí život.

PENÍZE JSOU, DOKTOŘI A SESTRY CHYBÍ
Zdroje na nákup přístrojů se dají najít, větší problém je sehnat lidi, kteří s nimi umí pracovat. Doba se úplně změnila.Na optimální čísla nemocnici chybí zhruba 15 sester. Několik lékařů by také ještě uvítala, záleží na odbornostech tedy lékaře na rentgen, patologii, mikrobiologické oddělení, zkrátka neatraktivní obory.