Nákladní doprava jede kvůli uzavírce Ovčáreckou ulicí
Úplná uzavírka silnice I/38 Nová Ves povede k objížďce nákladní dopravy přes Havlíčkovu ulici, ulici U Křižovatky, přes Nový most a Ovčáreckou. A to do konce roku.Vedení Kolína ale s tímto řešením nesouhlasí a chystá podklady pro odvolání. Řekl to místostarosta Tomáš Růžička, do jehož gesce spadá doprava. „K danému řízení jsme zasílali 24. března připomínky, ke kterým jsme byli vyzváni jen dva dny předtím, tj. 22. března. Aktuálně vyhodnocujeme nejen rozhodnutí kraje, ale sledujeme i situaci na objížďce samotné," řekl. Jak dále řekl, město připravuje podklady pro odvolání. „Myslíme si, že důvody existují, neboť se kraj v odůvodnění nezabýval naši námitkou překročených hygienických limitů hluku z pozemní dopravy na Ovčárecké ulici v úseku od Nového mostu po křižovatku ulic Ovčárecká a Sadová či Jablonského," řekl Tomáš Růžička.

U nádraží by mělo vzniknout velké parkoviště pro cyklisty
Okolí nádraží v Českém Brodě doznává v posledních letech značných změn. V plánu je ještě úprava prostoru nákladového nádraží, kde mělo podle projektu vzniknout další parkoviště P+R. Město 
v těchto dnech zadává projektovou dokumentaci pro změnu a chce tento prostor využít pro parkoviště B+R (bike and ride = odlož kolo a jeď). Podle vedoucí odboru rozvoje Hany Dočkalové by tam mělo být pět parkovacích míst pro osobní automobily invalidů, parkoviště pro 10 jednostopých vozidel a několik desítek míst pro jízdní kola. „Plánováno je i menší množství uzamykatelných boxů pro ty, kteří by chtěli mít svoje kolo více zabezpečené," uvedla Hana Dočkalová.

Boj o dětské hřiště: Nechceme ho zrušit, ujišťuje starostka
Malá vesnička spadající pod správu Přišimas se může pochlubit dětským hřištěm spojeným s plochou pro míčové hry, jakou nemají ani 
v leckterém menším městečku. Příjemný, poměrně rozlehlý prostor s herními prvky je sympaticky zasazený do zeleně a navazuje také na menší háječek. Zůstane hřiště zachované i do budoucna? Obyvatelé Skřivan se bojí, že nikoli.

Podezřelý muž v tmavém autě oslovoval děti a nabízel jim peníze
Obecní policie Šestajovice obdržela hlášení o pohybu podezřelého člověka, který měl kontaktovat nezletilé osoby. Potvrdil to starosta Šestajovic Tomáš Dvořák. Jedná se o muže, který měl v pondělí 4. dubna okolo 13,30 hodin v katastru obce Šestajovice v Makové ulici oslovovat ze svého vozidla tmavé barvy (pravděpodobně Ford C-max či typově podobný vůz) kolemjdoucí děti a nabízet jim finanční hotovost. Obecní policie Šestajovice proto posílila v daném lokalitě hlídkovou činnost a spolupracuje s policií.

Letní kino se tuto sezónu přesune do Ztracené uličky
Letní kino v Kolíně odstartuje pod taktovkou městské správy kin. Avšak promítat se v amfiteátru na Kmochově ostrově nebude. Nový ředitel kolínského Kina 99 Petr Hejcman rozhodl, že jej kino bude provozovat ve vlastní režii, nikoliv na základně objednávky třetí osobou, jako tomu bylo 
v minulosti.Největší změnou je však jeho přesun do oblasti Ztracené uličky. Informoval 
o tom kolínský místostarosta Michal Kašpar dle zprávy na zasedání městské rady. „Ředitel kina Petr Hejcman navrhl jiné místo provozu, " řekl.

A jaký týden jste měli vy? Napište nám na e-mail redakce.kolinsky@denik.cz