Sněžná sobota přinesla radost i vrásky
Husté sněžení, které se v sobotu na Kolínsku snášelo celé dlouhé hodiny, přineslo starosti řidičům a silničářům, velkou radost naopak dětem či dospělým, kteří i v okolí Kolína vyrazili na běžky. Sníh pokrýval krajinu skutečně rychle a vytrvale, místy napadly i tři až čtyři centimetry za hodinu. Kritikou na stav silnic kvůli sněžení nešetřili řidiči v Kolíně.

Skládka poučila malé i velké o nakládání s odpady
Zejména rodiče s dětmi využili možnost podívat se, jak to chodí na skládce odpadu. Přistavený autobus odvezl zájemce z Českého Brodu, Poříčan, Úval a dalších míst do areálu skládky v Radimi. Role průvodce po radimské skládce se ujal Martin Sýkora, starosta obce, která je provozovatelem skládky.

V Radovesnicích II hořel rodinný dům
Požár rodinného domu včera před polednem zachvátily plameny. „Dvoupatrový dům hoří v plném rozsahu, je vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu," řekl Ladislav Holomčík, mluvčí středočeských hasičů. Na místo vyjely jednotky hasičů z Kolína, Ovčár, Nymburka. Na místě jsou i dobrovolní hasiči z Radovesnic II., Žíželic, Chlumce nad Cidlinou a Žehuně. K požáru později přijely ještě jednotky SDH Městec Králové a Libice nad Cidlinou, na místě byly i automobilové plošiny.

Opozice města Kolína chtěla vyšší rezervu
Kolín má schválený rozpočet na rok 2016. Největší investicí pro tento rok tak je rekonstrukce autobusového nádraží. Ve schváleném rozpočtu je na něj vyčleněna částka ve výši 40 milionů korun. Kolín bude hospodařit s 915 miliony korun, výdaje budou ve výši 913 milionů, rezerva se pohybuje ve výši 1,9 milionu.

Až šestileté tresty padly v kauze drogového gangu
Soud uložil tresty od 1,5 roku do šesti let vězení v kauze drogového gangu z Peček na Kolínsku.Někteří z 13 potrestaných, mezi nimiž jsou čtyři ženy, podle obžaloby vyráběli a distribuovali drogy a jiní je předávali dál. Ve většině případů šlo o pervitin. Rozsahem a počtem lidí jde o jeden z největších drogových případů, který musel kolínský okresní soud řešit. Šestileté tresty dostali dva Bulhaři, kteří podle soudu pervitin vyráběli. V jednom případě jim asistoval další krajan, tomu soud vyměřil tři roky. Všichni cizinci navíc mají být vyhoštěni.