První miminko nového roku si dalo pěkně na čas
Jak se kolikrát co do prvenství miminka po půlnoci Nového roku hraje doslova o minuty, v kolínské porodnici si malý Lukášek Vokřál dával opravdu na čas. A nakonec vůbec nic nezmeškal. S časem narození 1. ledna v 17. 11 hodin se stal prvním děťátkem roku 2016. Je prvorozeným potomkem maminky Lucie a tatínka Matěje z Doubravčan. Po narození vážil 3700 gramů a měřil 51 centimetrů. Zkrátka kluk jako buk.

Sněhu je málo a o lyžařské kurzy není moc zájem
Přírodního sněhu zatím moc není , lyžařům však stačí ten umělý. Lyžovat jezdí od dávných dob také děti školou povinné. Jak je to letos s lyžařskými kurzy? Některé školy je tento rok vůbec nepořádají, jiné jezdí do zahraničí. Zájem prý všeobecně upadá. Dá se jen spekulovat, zda žáci nemají zájem kvůli penězům nebo kvůli kvalitě sněhu. Například plaňanská základní škola chtěla lyžařský kurz uspořádat, ale byl zrušený pro nedostatek zájemců. A to kurz nabízeli ve třech ročnících druhého stupně základní školy.

Jaké jsou tužby Kolíňáků? Hlavně zdraví
Několik stovek vánočních tužeb Kolíňáků se sešlo v bedně přání, což je schránka pod betlémem, který stál na Karlově náměstí v Kolíně. A že se jednalo skutečně o pestré požadavky. Tradičně nechyběla přání jako například bankomat nebo supermarket na Zálabí, objevilo se také několik perliček. Některé vánoční náladou zrovna nerezonovaly, například žáci 2. základní školy v Kolíně si přáli, aby jedna z jejich učitelek dostala vyhazov.

První miminko Kolínska přivítal kraj, vedení Kolína prvního Kolíňáka
S kyticí opatřenou jménem miminka a praktickými dárky v podobě dětské kosmetiky přišli gratulovat do porodnice mamince prvního letošního novorozeněte ředitel Oblastní nemocnice Kolín Petr Chudomel a náměstek hejtmana Středočeského kraje Marek Semerád. Gratulovat prvnímu Kolíňákovi přišli zástupci kolínské radnice, starosta města Vít Rakušan a místostarosta Michael Kašpar, které doprovodil ředitel nemocnice Petr Chudomel. První Kolíňák letošního roku přišel na svět 4. ledna 2016 ve 12.44 hodin. Alex Procházka, syn Olgy a Filipa, po porodu vážil 4205 gramů a měřil 52 centimetrů.

A jaký týden jste měli vy? Napište na redakce.kolinsky@denik.cz