Českobrodští se dočkali, podchod vede až na Škvárovnu
Českobrodští mají podchod, který vede až na Škvárovnu. Investované miliony tak možná zachrání nejeden lidský život. Lidé si už nebudou muset zkracovat cestu na vlak nebo domů z vlaků. Mnoha cestujícím se přecházení kolejí stalo osudným. Nyní už mohou lidé využít podchod a to dokonce bezbariérový.

Blíží se Světový den bez aut
Událost vyvrcholí 22. září, kdy Kolín nabídne ve spolupráci s přepravní společností městskou hromadnou dopravu zdarma.Smyslem akce má být to, aby lidé našli alternativu a nedopravovali se do práce autem. Myslíte, že to má v dnešní době ještě vůbec význam? Že zhýčkaní řidiči vymění komfort automobilu za hromadné dopravní prostředky, které jsou mnohdy přeplněné, v letních měsících se v nich mísí pachy, občas mívají zpoždění a mladá generace se mnohdy tváří jakoby jim patřily? Možná, že bychom cestující spíše přinutili k jízdě na kole. Ačkoli, to by bylo ještě ekologičtěší.

Hasiči bojovali s požárem vepřína
Pět hasičských jednotek krotilo plameny, které polykaly vepřín v Dolních Chvatlinách. Informaci o požáru potvrdil Petr Svoboda, tiskový mluvčí středočeských hasičů. Zasažena podle jeho slov byla třetina vepřína. 
V době, kdy požár vypukl, bylo ve vepříně sto šedesát kusů dobytka. Zvířatům se naštěstí nic nestalo, byla včas odvedena do bezpečí.

Ředitelem kolínského Kina 99 se stal Petr Hejcman
Nový ředitel kina by měl nastoupit 1. října. Nástupu budou ještě předcházet administrativní úkony. Věřím, že nový ředitel povede kino minimálně tak dobře jako jeho předchůdce a premiéry filmů v kolínském kině budou téměř totožné jako premiéry v multikinech. Kolínské kino funguje dle mého názoru velice dobře, ale vždycky je co vylepšovat. Nechme se tedy překvapit.

Kácení stromů v Křičkově ulici odstartovalo
Dvaadvacet stromů v lesoparku Borky potkal stejný osud. Z rozhodnutí radnice a s odvoláním na dendrologický posudek musejí být stromy pokácené. Hrozilo totiž, že spadnou celé nebo jejich části. Patnáct stromů se však zachránilo, původně jich mělo být pokácených sedmatřicet. Alespoň některé stromy však šly zachránit prořezy.

Na víceúčelovou sportovní halu chybějí Kolínu peníze
S projektem výstavby víceúčelové sportovní haly to 
v Kolíně nevypadá příliš růžově. Městu totiž na takový projekt chybějí peníze a dotace na podobnou investici nejsou. Kolínskému deníku to řekl předseda představenstva Správy městských sportovišť Václav Kmoch. Hala by si prý vyžádala přes 130 milionů korun – a to už opravdu není malá investice.