Tříkrálová sbírka pro charitu získala přes 111 tisíc korun
Tříkrálová sbírka je u konce a vybrané peníze sečteny. V Kolíně a okolí se pro charitu vybrala částka přesahující 111 tisíc korun, přesně 111 186 korun. Sbírku zajišťovalo 120 dobrovolníků. Farní charita Kolín je s výsledkem sbírky spokojená. „Vykoledovaná částka je o zhruba o třicet procent vyšší než v loňském roce. Rádi bychom poděkovali všem koledníkům a jejich blízkým, kteří k tomuto krásnému výsledku přispěli," řekla Lucie Růžková Rybárová, ředitelka Farní charity Kolín.

Uzavřený skanzen se podepsal na celkové návštěvnosti muzea
Návštěvnost Regionálního muzea v Kolíně zaznamenala během uplynulého roku opět nárůst. V porovnání s rokem 2014 přišlo vloni více lidí nejen do expozic v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně, ale i do poboček muzea v Českém Brodě a Kouřimi. Přesto se jedná v součtu o pokles, protože je uzavřený kouřimský skanzen, který vždy tvoří podstatnou část návštěvnosti.

Bude Jaselská pro chodce bezpečnější?
Vážná dopravní nehoda se odehrála v Jaselské ulici, kde kolem půl sedmé večer srazil osobní automobil sedmnáctiletou dívku, když přecházela čtyřproudovou silnici na Jaselské mimo přechod. Ta utrpěla vážné poranění hlavy a zůstala v bezvědomí.
Musel proto přiletět záchranářský vrtulník, aby ji převezl do nemocnice. „Byla u ní nutná intenzivní péče včetně toho, že lékař pacientku připojil k umělé plicní ventilaci. Po zajištění byla letecky přepravena do Ústřední vojenské nemocnice," řekla Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky.

V Prokůpkově domě by mohlo do budoucna sídlit muzeum
Regionální muzeum v Kolíně usiluje o získání Prokůpkova domu. Rozlehlá budova spojující prvky konstruktivismu a pozdního kubismu je dnes v majetku kraje, který je zřizovatelem muzea. Objekt mělo dlouhodobě ve správě učiliště Městec Králové. Nedávno skončil pronájem soukromým uživatelům, který trval 15 let.
V učení můžeme pomoci motivací
Pololetní vysvědčení, strašák mnohých žáků i studentů, se pozvolným tempem přibližuje. Jak k nepříliš úspěšnému vysvědčení přistupovat, jsme se zeptali psycholožky Michaly Michlové, která v Prostoru Plus vede tým školních psychologů na kolínských základních školách.

U Českého Brodu se za jízdy rozpojil vlak se 400 lidmi
Zřejmě únava materiálu mohla za rozpojení rychlíku u Českého Brodu. Rozpojení vlaku potvrdil Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce. Jednalo se o rychlík, který jel z Hradce Králové do Prahy, je to pro něj odklonová trasa. „Obešlo se to bez přerušení dopravy a zranění, škoda je vyčíslená na 10 tisíc korun," dodal Jan Kučera.